Ukazuj si, jak chceš, Péťa to stejně přečte!

pondělí 28. 5. 2007          FC FOrejt vs. AC Guinness napsali Citrón a Řízek,
vyfotil  Citrón  27. 5.

1:0  (po poločase 1:0)

Zápas byl napínavý, vyrovnaný, ale první poločas patřil Forejtu. Hlavně proto, že v něm skóroval Baset. Sice v prvních 20 vteřinách měli šanci soupeři Forejtu, ale brána uhnula. Taky střela Piškota z přímého kopu byla fantastická.
V druhé půli ohromil neúspěšný nájezd Zdeňka. Forejt víc střílel na bránu, i když Guinness  i v posledních minutách bojoval, ale Forejt tak jako tak vyhrál.Guinness zklamal, prohrál, i když byl první a bojoval se sedmým.Všichni si před zápasem mysleli, že Guinness vyhraje, ale ono to bylo naopak. Ještě snad jenom, že měl Pecen nejvíc šancí ze všech, avšak překvapivě žádnou neproměnil.
HODNOCENÍ:   ŘÍZEK-2, PIŠKOT-1.5, BASET-1, MATYÁŠ-2.5, ZDENĚK-1.5, PECEN-2.5, PÉŤA-2, MARŤAS-1.5

Děkuji Citrónovi za kvalitní a dobrovolně sepsané shrnutí nejpodstatnějších okamžiků, a zejména za ještě lepší fotky, jež tu, jakmile se najde trochu více času, rád vystavím ve zvláštním fotoalbu.
Řekl jsem si však, že přidám i krapet vlastních dojmů a postřehů, neboť se domnívám, že si to tento, v lecčem výjimečný zápas, a hlavně vy, naši oddaní fanoušci, jistě zasloužíte.
Problémy se sestavou
Samotného mě překvapilo, že se nás na Císařské louce nakonec sešlo dokonce osm; například Piškot vůbec přijít neměl a původně ani nechtěl. Do sestavy se navrátil Kanaďan Basítek: i s ním jsme deset minut před zahájením utkání disponovali čtyřmi útočníky, jedním obráncem a brankářem, který však nestojí za řeč, protože mu bylo hrozně zle. Naštěstí posléze dorazili i další beci, Péťa a Zdeněk. Druhý jmenovaný přišed až téměř k hotovému, tedy asi po deseti minutách zápasu, stihl ještě dokonce dostat žlutou kartu za nesportovní chování po jednom z absurdních výroků chybujícího a neustále (si) něco kompenzujícího sudího.
Soupeři a obraz hry
Zpočátku, asi tak půl hodiny před zápasem, jsme soupeře početně převyšovali, když nás bylo u hrací plochy pět (čtyři z fáva a cyklista, jenž si vyjel na zdravotní vyjížďku, poněvadž mu bylo hrozně zle) a soupeři jen dva. Naše naděje na kontumační, bezprašné vítězství však vzaly rychle za své, když na ostrov přijeli další Guinenssové.  První kontakt s nimi proběhl v kamarádském duchu; náš brankář, jsa vtipálek, na jejich ujišťující dotaz po jménu našeho týmu odvětil: „My jsme Forejt, vy nejste nic!“ Obraz hry však od počátku spíše nasvědčoval opaku.
Prášilo se totiž zejména před naší brankou. Soupeř předváděl kombinační kopanou plnou nápaditých akcí a byl rozhodně „fotbalovější“, což je ostatně hodnocení platné pro většinu našich soupeřů. Červení byli rychlejší, techničtější, sehranější – ale první gól jsme vstřelili my. Naši v podstatě první a jedinou šanci po zhruba patnácti minutách zápasu bezchybně zakončil Basítek technickou střelou k tyči. Naběhl si do volného prostoru na hranici pokutového území, kam mu milimetrový pas nezištně odeslal Piškot.
Šance a druhý poločas
To však bylo z naší strany pro první poločas asi tak téměř vše. Jak se i Citrón zmínil, pěkně vypálil i Piškot z přímého kopu; střela z poloviny hrací plochy však, arciť dobře mířená, brankáře hostí nepřekvapila. Ti sami přes zjevnou převahu moc střel nevyprodukovali, při dvou z nich při nás stálo štěstí, když obě letěly v oblasti  dosahu mých spálených končetin.
 Druhý poločas přinesl o něco vyrovnanější podívanou. Guinness musel útočit, proto se v jejich předsunuté obraně vyskytlo pár okének, kterými jsme málem navýšili vedení. V tomto směru nelze nezmínit Zdeňka, jenž v samostatném úprku nastřelil vyběhnuvšího gólmana, a završil tak celkový počet našich střel na branku na pěkných třech; Péťu, jenž se z místa posledního občas dostal až na samotný hrot našich snah; a nadevše Pecena, k jehož nohám přišlo několik kvalitních přihrávek před odkrytou branku, které si přímo říkaly o proměnění. Nebyly však vyslyšeny, což nás mohlo mrzet.
Tlak soupeře se totiž stupňoval. V druhém poločase přibylo závarů – jeden z nich byl zvláště zapamatování hoden, to když mnou vyražený míč několik dlouhých vteřin putoval nedaleko od brankové čáry za zlomyslného odrážení od různých končetin útočníků, zatímco jsem zmatek vleže na břiše pozoroval a snažil se usměrnit tu spoušť a Piškot srdnatě působil na brankové čáře jako náhradní brankář a poslední instance. Dobře to však dopadlo.
Závěr
Po závěrečném hvizdu bylo zřejmé, že se zrodil velmi překvapivý výsledek výrazně posilující naše naděje na setrvání v prestižní společnosti sedmé nejvyšší ligy. Dokonce se navzdory tomu, že chyběl Vlastík, objevilo pár smělých až rouhačských dohadů o možnosti postupu výše. Tak jako tak, zbývá jen dodat, že za obětavou a kolektivní hru především v obranné fázi jsme si body snad zasloužili, byť, jak cedili mezi zaprášenými zuby odcházející soupeři, měli jsme štěstí.

(27
. 5. 12:23)

Největší naši šanci v druhém poločase zlikvidovala masa brankáře.

Hrdina utkání z povzdálí sleduje zápasnický střet na naší polovině.

Iluzi, že se jedná o rychlý protiútok Forejtu, hatí fakt, že brána soupeře je na druhém konci hřiště

pondělí 5. 6. 2006                           Krajinka s letícím míčem. vyfotil  Citri 3. 6., okomentoval taktéž on.

FC Forejt - Petrovice 0:0

Opět jsem měl možnost kouknout se na zápas Ligy mistrů, tentokrát hrál FC Forejt proti Petrovicím. Jako vždy jsme měli sraz na nádraží, jenže bez Špíny, který bohužel doma zaspal. Nezbylo nám, než mu popřát dobrou noc a vyrazit na zápas. Už ze začátku to vypadalo pro Forejt špatně, protože se zdálo, že se nesejde a že bude muset hrát ve čtyřech v poli. Mysleli jsme si, že Zdeněk nepřijde, ale nakonec volným krokem dorazil, narozdíl od spáče Špíny.
První poločas byl Forejt pod tlakem, ale výborný brankář Řízek chytal střelu za střelou!  Také mu pomáhal obránce Zdeněk a tyčky. A též břevno. Druhý poločas začal Forejt velmi dobře, Piški s Marťasem začali častěji střílet na branku. Naše posila Ondra se také neztratila.  Utkání se vyvíjelo lépe a lépe pro FC Forejt. Soupeř byl sice favoritem (třetí místo v tabulce skupiny), ale Forejt se držel. V utkání padlo mnoho neproměněných šancí, a tak bezbrankové skóre vydrželo až do konce.
Hodnocení hráčů FC Forejt: Řízek 1, Ondra 1, Marťas 1, Piški 1, Zdeněk 1,5, Matyáš 2. Mužem zápasu byl Řízek, protože mu pomáhaly tyčky, břevna a snad nejvíce střely vedle.  (Pěkně děkuji, pozn. Ř.).
Na této "krajince" je záhadně letící míč a též záhadná modrá zář v levém dolním rohu, proto se nám s Řízkem tato fotka líbila.
Vřelé díky Citrónovi za nadiktování myslím velmi výstižného komentáře, kdybych to neviděl všechno z branky sám, určitě by mi přečtení tohoto krátkého referátu o utkání stačilo a býval bych mohl zůstat doma. A třeba si trochu přispat.

(5. 6. 20:48)

pondělí  1. 5. 2006                             Střelec v rašeliništi.

vyfotil Citrón, 29. 4.
Ještě jedna vzpomínka na sobotní zápas
Fotbalové utkání bylo hezké a padlo v něm docela dost šancí ale opravdu nejlepší bylo že FC Forejt v černozelených dresech doslova rozdrtil FC Delirium 2-1. Na této fotce je Franta a záludný hráč Deliria který se snaží sebrat Frantovi míč. Počasí bylo hezké ale byly tam velké louže a taky hodně bahna. Moje hodnocení hráčů: Řízek 2,5, Piškot 2, Marťas 2, Vlastík 1, Péťa 2, Franta 1,5, Matyáš 3, Zdeněk 1. Nejlepší hráč zápasu: Tlustý stoper Deliria. Vypadal na první pohled docela směšně ale hrál dost dobře a nikdo s ním nechtěl jít do souboje ohledně jeho tvrdého a velkého břicha.
Tolik mi o zápase, který sledoval a který měl tu čest fotografovat, napsal Citri. Myslím, že to pěkně vyfotil i vystihl, jeho komentáře se vyznačují podobnou mírou zmatenosti, jako ty mé. Snad jen upřesním hodnocení hráčů, neboť Citrón neuvedl, že hodnocení našeho brankáře je vlastně průměr, který sestává ze dvou složek - jednou z nich je můj vlastní neslaný nemastný výkon (5), tou druhou je výkon mé pravé tyčky (1), jež byla narozdíl ode mne vždy na svém místě. Ale to jen tak na okraj.
Nicméně doufám, že se nejen s Citrónem, ale i s dalšími fanoušky budeme shledávat na našich zápasech i častěji, tedy že třeba ještě letos někdo přijde.
Hezký prvomájový večer všem přejí od počítače Citrón s Řízkem!